pořádáme

02.07.2017

Cena střední Moravy 2017

Na Drahanské vrchovině sice nejsou kopce, zato tam jsou hluboká údolí

Slavia Liberec Orienteering začíná brát Cenu střední Moravy vážně. Letos se nás tam objevilo již 10. V pátek nás čekala krátká v Borotíně a o víkendu klasika a zkrácená s hendikepem v Šebetově.

Jen jsme v Šebetově vjeli do obce, Daniela hned poznala, že na závod zde před čtyřmi lety má neblahé vzpomínky. Byl to tehdy její narozeninový den. Moc se nepovedl. Já jsem si vše připomněl až na místním koupališti, kde nyní i tehdy bylo centrum závodu.

Pátek vypadal dobře: koupaliště v Borotíně, pískovcové balvany, borovice, přijatelné převýšení, sluníčko, prázdniny, ... Ale to ještě nebyla Drahanská vrchovina.

Terény v Šebetově jsou jiné. Vyslechl jsem v anotaci uvedené, že tady sice nejsou kopce, zato spousta hlubokých údolí. Byla to pravda. Delší postupy nabízely obvykle dvě varianty: po linii přes čtyři hřbety a čtyři údolí, anebo to oběhnout po vrstevnici po cestě.

Ve druhé a třetí etapě nás nešetřili nejen pořadatelé, ale ani počasí. Sice nešlo o katastrofální průtrže, ale ani série přeháněk na začátku léta nepotěší. Počasí však rozhodně špatné nebylo.

Daniela si asi Šebetov ani tentokrát neoblíbila. V poslední etapě v mapě přehlédla předposlední kontrolu. Takže snad Šebetov až na potřetí.

Náš klub nejlépe reprezentoval Erik Heczko, který zvládl i těsnou blízkost dvou soupeřů při hendikepovém startu a celkově zvítězil. V hlavní kategorii mužů výborně běželi čtvrtý Hezi a osmý Heňa. Top výsledky mužů vypadají opravdu pěkně: 2x Žabiny, Kamenice, Tesla, Magnus, Luhačovice a 2x VLI!

1. - H10C - Erik Heczko
4. - H21A - Robert Heczko
4. - H12A - Vilém Bednařík
5. - D14A - Emma Bednaříková
8. - H21A - Petr Henych

ORIS web

 

 

Poloha: